MATERIJALI: Yes

TEMA: universal

UPUTE: Nisu potrebne prethodne pripreme.
1. Mlade rasporedite u dvije grupe. Nastojte da budu mješovite po pitanju spolova.
2. Prvi korak: Predstavite razlike između pravila za Nogomet 3 i klasičan nogomet (posebna pravila, trećine umjesto poluvremena, važnost vrednovanja, uloga posrednika, nema sudaca).
3. Slijedeći korak: Postavite pravila (3-5 pravila koja se dotiču socijalnih pitanja, primjerice povećanje ženskog angažmana) sa obje grupe sudionika. Obje grupe moraju se složiti s pravilima.
4. Započnite igru (tri trećine (10-20 minuta svaka), poštujući dogovorena pravila. Osoba koja radi s mladima nadzire igra li se po pravilima.
5. Diskusija po završetku, osvrt igrača (jesu li se poštovala pravila, ponašanje suigrača i slično)