PŘÍPRAVA: No

MATERIÁL: Yes

TÉMA: universal

INSTRUKCE: 1. Rozdělte hráče do 2 smíšených týmů (dívky + chlapci)
2. První krok: Představte hráčům rozdíly mezi Fotbalem3 a klasickým fotbalem (zvláštní pravidla, tři poločasy, důležitost hodnot, role mediátora, žádný rozhodčí)
3. Další krok: Stanovte společně s hráči pravidla (3-5 speciálních pravidel, která řeší sociální problémy; např. zvýšené zapojení žen), obě skupiny hráčů se musí na pravidlech dohodnout
4. Začněte zápas (hra trvá 10-20 minut), hraje se podle dohodnutých pravidel. Pracovník s mládeží sleduje dodržování pravidel.
5. Pozápasová diskuze, hráči společně hodnotí zápas (jak respektovali pravidla, chování hráčů týmu, …)

MATERIÁL, VYBAVENÍ: Míč, dvě branky (nebo něco, co lze použít jako branky); hřiště a zápasový formulář
POZNÁMKY, TIPY & TRIKY: 1. Začněte s max. 3-5 speciálními pravidly, abyste mohli další přidávat.
2. Můžete se dohodnout na pevných pravidlech, která jsou závazná.